Historyczny Stumphouse Tunnel w Południowej Karolinie

prawdziwa kolej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NECRBoy
Posty: 78
Rejestracja: 20 października 2018, 21:52
Lokalizacja: Leszczyny k/Kielc
Kontaktowanie:

Historyczny Stumphouse Tunnel w Południowej Karolinie

Nieprzeczytany post autor: NECRBoy » 08 sierpnia 2019, 02:10

[29.06.19]
Stumphouse Tunnel w Południowej Karolinie

Stumphouse Mountain Tunnel w Oconee County w Południowej Karolinie jest niekompletnym tunelem kolejowym dla Blue Ridge Railroad w Południowej Karolinie w Sumter National Forest.

Został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1971 roku.

Historia:

Tunel został po raz pierwszy zaproponowany w 1835 r. Przez mieszkańców Charleston w Południowej Karolinie jako nowa i krótsza trasa dla Blue Ridge Railroad między Charleston a obszarem doliny rzeki Ohio, do której do tej pory można było dotrzeć tylko omijając góry całkowicie na południe, a następnie podróżując na północ przez Georgia i środkowy Tennessee. W 1852 r. Zaproponowano 13 mil tunelu, aby przejść przez Góry Blue Ridge przez Karolinę Południową, Karolinę Północną i do Tennessee. Budowa linii kolejowej rozpoczęła się pod koniec lat 50. XIX wieku i odniosła sukces przez większość Karoliny Południowej, aż do uderzenia w góry wokół Wallhalla w hrabstwie Oconee. Tam miał zostać wybudowany tunel Stumphouse wraz z trzema innymi tunelami.

Budowa tunelu Stumphouse rozpoczęła się w 1856 r., Kiedy firma George Collyer Company z Londynu wprowadziła wielu irlandzkich robotników na teren tego projektu. Wielu robotników mieszkało w mieszkaniu na szczycie góry Stumphouse zwanej Tunnel Hill. W 1859 roku stan Południowa Karolina wydał ponad milion dolarów na tunel i odmówił wydawania więcej na projekt, dlatego prace tunelowe zostały porzucone. Tunel został wykopany na długość 1617 stóp planowanych 5863 stóp.
Polecam przeczytać więcej tutaj o tunelu :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Stumphous ... ain_Tunnel
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Witam nazywam się Adam. Jestem też znany jako LHSBoy. Pochodze z Three Rivers, Massachusets
Zainteresowania: Central Vermont, New England Central, Pan Am, CSOR, CSX, Amtrak, P&W

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ