Flexy

budynki, rozjazdy, portale, tunele, sygnalizacja i inne...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Topeka

Flexy

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 28 października 2018, 21:48

Pytanie. Czy ktoś miał styczność z fleksami Peco? Mam flexy z Walthers 83 i Micro-engineering. I są strasznie "twarde" w modelowaniu łuków. Czy Peco są takie same?
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...
Gdybym się poddał, nic bym nie zrobił.

Misiek

Re: Flexy

Nieprzeczytany post autor: Misiek » 29 października 2018, 19:50

Są elastyczne. Bardzo ładnie się układają w esy-floresy, nie wyginają się do stanu PRZED wygięciem a także nie wyginają się bardziej niż byś chciał.

Oczywiście mowa o H0, żeby nie było niedomówień ;-)

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 29 października 2018, 20:30

Hmm, chyba się skuszę. Kupię w najbliższym czasie parę do testów ;) :D Kosztują około 25 zł za sztukę więc jakoś to przeżyję :D
Wszystko co tworzymy jest nasze. A doskonalenie naszych technik jest drogą modelarstwa...

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 31 października 2018, 19:50

Oczywiście jak ktoś ma doświadczenie z fleksami innych firm a chciałby jest polecić albo wręcz przeciwnie to fajnie będzie jak coś napisze ;) :)

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 21 grudnia 2018, 20:18

Dotarły do mnie w końcu flexy Peco (dwa dni czekałem od zamówienia, ciężko było :D) i muszę przyznać że pierwsze wrażenia mega pozytywne. Wykonanie a co najważniejsze, tak jak pisał Misiek, wyginają się bez problemów. Jeszcze trochę mi zostało zanim je zamontuje ale na dzień dobry same plusy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MichalCSX

Nieprzeczytany post autor: MichalCSX » 27 czerwca 2019, 09:12

Ile szt. kosztuje ? w kartonie ile szt. jest ?
[..CSX ..] How Tomorrow Moves

Awatar użytkownika
Topeka

Nieprzeczytany post autor: Topeka » 27 czerwca 2019, 18:56

Teoretycznie są pakowane po dziesięć ale za każdym razem jak zamawiałem to po prostu przychodziły luzem spięte gumką :D Nie wiem jak w innych sklepach, może jest jakiś zbiorczy karton na dziesięć sztuk :)
Co do ceny to nie wiem ile kosztują Polsce, nie interesowałem się tym. Ja płaciłem 39 koron (około 17 zł) za sztukę ale ostatnio podniósł mój sklep na 46 koron (około 20 zł). Ale produkt jest super więc nie narzekam :D

Awatar użytkownika
MichalCSX

Nieprzeczytany post autor: MichalCSX » 15 stycznia 2020, 08:20

Ja dużo robiłem na flexch od Roco G4 na podkładach drewnianych i betonowy :)
i byly bardzo przyjemne w układaniu łuków, gorzej jest na wprost ale to trzeba listwę metalową przyłożyć i dobrze.
Moduł mostowy robiłem na flexach walthersa i pierwsze moje rozjazdy #8 z tej samej firmy.
różnica jest w kształcie podkładu walthers jest płaski . Praca była przyjemna .
Moim zdaniem najgorzej pracuje się nad Tiligiem miałem okazje kupić w dobrej cenie kilkanaście szt.
i robię nim Yard . Układ torów pomógł mi Leszek ma świeże spojrzenie i wie jak to się je.
Tilligi jest bardzo miękki i przy pracy przy łukach zawsze go brakuje i trzeba się trochę napracować.
[..CSX ..] How Tomorrow Moves

ODPOWIEDZ